RSS
wtorek, 13 marca 2018

Zdejmuję płaszcz, myję ręce. Otwieram okna i rzucam się na wciąż nie zasłane łóżko. Zamykam oczy choć wiem, że już nie zasnę. Nie mija 30 sekund i już mam Lełkę na klacie. 

Śniadanie. Kawa. Zawsze w takiej kolejności. Przegląd prasy i e-maili. Książka. 

Przed wyjściem po synka odkurzam, ścielę łóżka, myję podłogi. 

W zakupach, wynoszeniu śmieci pomaga mi dziecię. Odrabiamy lekcje, jeśli są. A jeśli nie (najczęściej ! <3), to sobie czilałtujemy. Idziemy po Luśkę, na spacer. 

 

I do babci na obiadek. 

 

To mój wolny dzień, który się zdarza raz na 60 dni, średnio. ;D ;D ;D Jeden wielki ziew. Babcia ma 85 lat, i szykuje dla nas obiad. Nie musi, ale bardzo chce i sprawia jej to radość. Jest też szwagier, z którym gadamy i oglądamy porąbane filmiki i śmiejemy się do łez. Z dziećmi. Mężowski ucina sobie drzemkę. Kawka, ciasto, jaka to melodia, bez której babcia nie wyobraża sobie dnia. ;D 

 

Jedziemy odebrać zamówienie w Castoramie. Wpadamy do Decathlona, bo chłopcy chcą mi pokazać jaki rower sobie Kubuń wybrał. Jestem zdegustowana, bo odbiega od moich wyobrażeń. Moje rowery były zawsze zadziorne. Nawet ten czerwony, cykający i niepedałujący z górki składak, którym jeździłam tylko dlatego, że moja siostra się wstydziła, więc dawałam jej mojego 'górala', był, kurka, zadziorny!! xD Mój obecny rower, przyjaciel od 15 lat, ma grube opony z ćwiekami. Tymczasem mój synek wybrał sobie miejski rowerek na cienkich, w mojej opinii 'łysych' oponach, a mężowskiemu bardzo się podoba ten pomysł. 

5, 4, 3, 2, 1. Daj dziecku wybór. 

Kupiłam sobie, z tych emocji, nowy stanik do biegania. ;D

Poszliśmy jeszcze po spożywkę i chipsy na coponiedziałkowy seans, skoro i tak jestem gruba to co mi tam. ;p

19.30. Siedzimy w aucie, na parkingu pod domem. W radio mój ukochany wykon Kultowej Arahji. Jeszcze bardziej przejmujący od oryginału. Wyczekaliśmy do końca. 55 lat skończył Kazik. Fatalne, piekące uczucie przemijania. 

Była 21 jak położyłam bobaszki spać, z bajeczką, a mężowski w tym czasie zmontował nasz nowy wynalazek zwany zsypem na pranie. Postępów ciąg dalszy. 

 

11:01, seuleriels
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 marca 2018

 

Pisałam sobie wpis, w minionym tygodniu, i szlag wszystko trafił. :D Tak, 'nauczona' doświadczeniem, sobie nie pisałam w Wordzie. O ja, taka ja. Cóż.

Ważne to trzeba nadrabiać. Kubciowe testy za nami. Ciężko było, bo i katar, i te zwolnienia ze szkoły znów. I 15 minut cierpienia, zanim zadzwonił ten przeklęty zegarek. Ale zanim zadzwonił, już można było coś wiedzieć, jeśli dziecię spuchło. A moje spuchło.

Tu gdzie kurz i roztocza oraz zwierzątka. Najbardziej kot, i słabiej pies.

5 odbitek powędrowało do opisu, a spotkanie z lekarzem dopiero 9 kwietnia. Ech. :/

Kto nas zna, nie muszę tłumaczyć co to znaczy... To znaczy, że byliśmy smutni i przerażeni. Zabrałam synka na pyszne lody, ale ciągle był smutny.

Póki co koteł zostaje z nami. Jakie w ogóle 'póki co'? ... Luśka zaskoczyła mnie swoją dojrzałością. Była trochę podminowana, ale powiedziała: 'no cóż Lełcia, znajdziemy ci nowy domek, bo Kubuś musi być zdrowy'.

Kubuń z obserwacji nie reaguje na naszego kota. :o Gdyby było inaczej, już dawno byśmy działali. Nie ma takiej możliwości. Byłam przekonana, że to pies. Zawsze tam, gdzie pies Kubuń kichał, swędziało go w nosku i gardle i oczach, dostawał kataru. Miałam też obawy, że to roztocza i pleśnie. Niestety.

Nie wiem, co dalej poza tym, co wiem.

***

Ja byłam na rozmowie z rehabilitantem. Moja opuchlizna okazała się 'do rozmasowania', ale żadne masaże mi nie przysługują. Dostałam jakieś marne 2 zabiegi plus ćwiczenia, termin na połowę lipca. Mówiłam, że można zdechnąć. Ćwiczyć mogę, a nawet muszę. Dużo, dużo, dużo ruchu i sportu. Akrobatyka na miarę swoich możliwości, dopóki się ciało nie zbuntuje. (Tak, jasne).

A tak w ogóle to skoczyła mi waga. Nie mieszczę się w spodnie. Czy miesiąc bez treningów tak działa? Zdecydowanie czas na dietę i coś więcej niż trekkingi.

***

A wczoraj, wczooooraj, po pracowitej sobocie (a miałam nie sprzątać w sb/ i nie robić jogurtowych tortów z mango) był szpan na (Szyn)dzielni. ;D  To błoto. Śnieg. A raczej CIAPA śniegowa. Zaczątki wiosny. Jazda wagonikiem  po to, by ustawiać się od razu do gigantycznej kolejki w dół. xD 

BEZczapkowo ! W tych śniegach, wiatr we włosach, rozpięte kurtki, okularki przeciwsłoneczne. Jeszcze troszkę.

09:05, seuleriels
Link Komentarze (5) »
niedziela, 04 marca 2018

Pojechałam na nie sama z dziećmi, bo mężowski w trasie. Na drugim końcu Polski. 

Autobusy, tramwaje ... 2 dni wcześniej zawieźliśmy prezent. Stoliczek z krzesełkiem, i drewniany dźwig z magnesami. R jest fanem Boba budowniczego. ^^

Malutki zachwycony stoliczkiem... Bardzo tego mu brakowało, bardzo potrzebował. Uwielbiam sprawiać takie radości. <3 

 

Marzę sobie, że już niedługo, może za rok, będę mogła porwać go na jakąś wycieczkę. Że za parę lat będziemy robić różne szalone rzeczy. Wiem, że wszystko będzie inaczej... Że marzyć to sobie można... 

 

Ciężki temat z NIMI. 

 

Tak mi jakoś smutno. Dwie nieprzespane nocki. Stres. Krótki, bardzo złe sny. 

 

I rodzice. Razem, a osobno. Wszystko jakieś takie. 

19:21, seuleriels
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 marca 2018

 

Jest opis - zwyrodnienia, wady, uraz obojczyka/barku. Jest zarys leczenia... ?  Jasne, tak bym chciała w to wierzyć. Na własnej skórze doświadczam nieporadności nfz-towskiej. Co za koszmar. Ponieważ ortopeda = czekanie 100 lat na wizytę, zaczynam od rehabilitacji. Czekając kolejny tydzień. To już miesiąc jak popierdzielam z bólem. 

Przy okazji wyszły przygody z dermatologiem. Nie ćwiczę. Nie sprzątam. To znaczy dziś już naprawdę muszę. Albo nie. 

 

 

Kubi jest pod opieką PP. Po dwóch wizytach nie jestem specjalnie zadowolona, a na kolejną mamy czekać 2 miesiące. Co za tryb. Poradnia z dobrymi opiniami. Po pierwszych półtoragodzinnych zajęciach dostaliśmy tylko 'żabkę' na wyciszenie przed snem. Z żabki oczywiście moje dzieci zrobiły kabaret, więc o wyciszeniu nie było mowy, skutek odwrotny do zamierzonego. :D No może nie całkiem, są teorie mówiące o tym jakie to 'wyśmianie' tudzież 'wypłakanie' dobroczynnie wpływa na jakość snu. Kurczę, serio? Znam co najmniej kilka fajniejszych sposobów na 'wyciszenie'.

Drugie spotkanie to kolejne Kubusiowe ćwiczenia. Niestety bardzo nużące dla niego, pomijając przerwę na demonstrowanie capoeiry. Zrobiliśmy badanie dzwięku w szumie, i przez dwa przekręcone o jedną literkę słówka Kubi został skierowany na badanie szczegółowe do audiologa. (Choć generalnie po prostu miał lekki katar).

Oczywiście panie w międzyczasie wysuwają domysły. Że tu nie widać nic o podłożu psychologicznym, zwalają na leki, dietę (alergia) i pasożyty. Strasznie to zakręcone jest. 

Jasne, że nie ma dnia by Kubcia nie bolał brzuch. Nie ma takiego dnia. ;(

 

Zanim doszłam do wniosku, że jest ze mną jednak kiepsko, urządziliśmy sobie sobotę na stoku. ;D Milci przywdziała pierwszy raz snowboard. Pierwszą godzinę uczył ją mężowski, dwa razy ciut chlipała. Potem ja odwiesiłam swoją deskę i przejęłam dziecię. Pierwsza przy mnie wywrotka, pozbierała się, wstaje i... chichra. Od tamtej chwili Lusia 'w przyszłości zostanie snowboardzistką'. Z godzinki do dwóch zrobiły się trzy. Ale podczas tej ostatniej to ja już byłam tak wyczerpana, że kosmos. ;p Skończyliśmy na hot dogach, gorącej czekoladzie i poparzonym języku. Celem tego wypadu było pokazanie Lusi, że snowboard jest fajny. Osiagnęliśmy !!! Synek jak na swój 3 raz - rewelacja. Odważnie, z podskokami. 

 

A co tam czytelniczo udało nam się w lutym? 

'Koszmarna cisza' Wulf Dorn

'Cmętarz zwieżąt' Kinga,

'Lolek' i 'Zwierzaki Wajraka', Adam Wajrak

'Rok w krainie czarów'

'O psie, który jedził koleją'

Mnóstwo książeczek o kotkach ;D

'Pod presją: dajmy dzieciom święty spokój' Carl Honore

 

Tą ostatnią jeszcze doczytuję, ale mega polecam wszystkim rodzicom. Honore skradł mi serce jako osoba, świetnie pisze o epoce 'dziecka zarządzanego', dziecka sterowanego, dziecka ograniczanego, dziecka bez wolności. Jak zobaczyłam formę książki byłam sceptycznie nastawiona na 'przynudzanie'. Nie można się oderwać. Bardzo dobra pozycja.

Lolkiem moje dzieci są zachwycone, czytaliśmy z powtórkami. Oboje poczytują już sobie sami, Lusieńka wróciła do Peppy, i odkryła 'Kukuryku na ręczniku' - ksiażeczka mojego dzieciństwa. :D Kubuń ma teraz czas na Biuro detektywistyczne Lassego i Mai oraz jakąś książkę o oceanach, którą sobie sam kupił niedawno.  ;3  

 

 

 

I najważniejsze: dzień otwarty w szkole. Milenka zachwycona, zaciekawiona, gotowa na nowe. <3<3 

10:50, seuleriels
Link Komentarze (2) »
wtorek, 20 lutego 2018

 

Nie lubię mieć takich strasznych przerw. ! 

Ferie się skończyły, Milena się pochorowała. Ominęła ją impreza urodzinowa kumpla i mascarada. ;( Na szczęście w połowie tygodnia już mogłam odsapnąć(od samych walentynek). Lolka 'ma chłopaka'. Sympatia ma na imię Filip. Straaasznie się zakochał. Uczuciowy chłopak obdarował Luśkę misiakiem Pudisiem i wielką czerwoną różą. Był szał w przedszkolu, ona jedna taka wyróżniona. Całe szczęście, że jego mama napisała do mnie wieczór wcześniej, zmotywowałam Mi do zrobienia laurki. ;p 

Milcia traktuje F po przyjacielsku. 'Bardzo lubię', 'jest moim najlepszym kolegą' - nigdy nie było jakiegoś mega kocham. Przyznam, że to strasznie miłe, ale i niebezpieczne. ;p W każdym razie, historia. !

 

Kubci też został obdarowany, 2 walentynki ze szkolnej skrzynki to nie byle co. ;D Zwłaszcza dla naszego wrażliwego 122 cm, 21 kg szczęścia. 

Trafiliśmy w końcu do alergologa, gość z mega opiniami, internista, ale taki, który wiele dzieci wyprowadził z astmy, zrobił na mnie dość osobliwe wrażenie. Nie przebierajacy w słowach, wywiad na zasadzie 'co pani powie'. Podczas osłuchiwania synka nie ukrywał ziewania (moze nie potrafi ;p). Ogólnie beka. Wysłał nas na spirometrię i zrobil sobie chwilkę przerwy. Najwyraźniej czymś się sztachnął, osobliwy zapach i ożywienie na jego twarzy po tym jak weszliśmy z wynikami ... xD Na spiro Kubi spisał sie świetnie, jak to on - podobała mu sie komora, zresztą siostra ze świetnym podejściem do dzieci go instruowała. Ogólnie bardzo życzliwy personel. <3 Wyniki rewelacyjne, doktorek stwierdzil, że K może być sportowcem, więc się dowiedział że już nim jest i był zainteresowany i zachwycony. Nie wpadłam na to by odstawić lek, więc czekamy sobie do początków marca na testy, i zobaczymy. 

 

W ten weekend był też 2 występ 'Materii', ostatni w okolicy na to półrocze. Pół dnia dzieci nasze hasały na boso po MDK, ile mogły - czasem trzeba było posiedzieć, czasem wyjść w czasie nagrywek i takie tam. Sprawdzałam bilety, bo na więcej z moim kalectwem nie mogłam sobie pozwolić. ;] Sam występ, z jedną wpadką, coś wspaniałego. Ale ja nie jestem obiektywna. ;p Wspaniali są, no. ! 

 

No tak, ja wczoraj sobie cyknęłam rtg, niestety opisik będzie dopiero na piątek. I tak sobie chodzę w bólu i niedowładzie, a co tam. Nawet nie chce mi sie pisać  o tej komedii. Trochę strach, co dalej. ?

 

Kubi pomyka czasem z tatą na snowboard. Jest taka górka z wyciagiem orczykowym w naszym mieście. Naśnieżana, dla jasności. Mężowski bierze mu deskę i instruuje, wysyła mi filmiki... Potem przyjdzie czas na Lusieńkę, jeśli będzie chciała. Na razie Lusia chce się bawić, u siebie, w swoim pokoju, a skutecznie jej to uniemożliwiamy od kilku dni. ;(

 

Odwiedziliśmy też babcie, jedna ma koteła od niedawna, jejuuuuuś jakże go pokochaliśmy. *_* Dostał od nas zabawkę, na którą Lełka się wypięła po pierwszym powąchaniu, przeleżała w szafie chyba z rok. Pimpek zachwycony. ;D Z tą babcią zawsze jakiś likierek trzeba skosztować, dowcipy poczytać, i coś tam pomóc w domu. Druga babcia zrobiła nam pyszny obiad, choć coraz gorzej się miewa. Wymieniłyśmy się newsami, nacieszyła się prawnukami, od szwagra dostałam przepis na genialną pizzę, i tak. Wracamy do rzeczywistosci. 

 

Do tygodnia z samorządem uczniowskim, który zaserwował dzieciakom 'dzień pizzy', dzięki czemu mężowski ogłosił go też dla reszty rodziny. Mam wolne od gotowania. <3

08:51, seuleriels
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 lutego 2018

Gwałtu rety. ! Nie wiem co z mym córkiem ! ;< chodzi takie to niewyraźne, boli główka, co drugi dzień gorączka, a teraz doszły smarki. Dziecko nie je, a bardzo lubi jeść. Zazwyczaj czyści talerze do ostatniego okruszka. No świetnie, po prostu świetnie. Nici z wtorkowej imprezy urodzinowej tudzież mascarady kapołejrowej. 

Na ostatnią chwilę, taaaaaak -- :D ----- uzupełniamy z Kubim ksiegę domu. ;p On pisze, ja drukuję fotki. Kilka rzeczy fajnych ominęliśmy, no trudno. Bardzo mi się nie chce wracać do życia, a z drugiej strony z utęsknieniem czekałam na dzień, kiedy w końcu zostanę w błogiej ciszy i spokoju na te kilka godzinek. Posprzątam tak jak należy sprzątać. Pod łóżkiem i między meblami. 

Pójdę po skierowanie do speca bo tak się nie da żyć. 

Pojadę po dyplom.

Zamówię paski, bo się nie wyrobię z obrazem. 

Kupię książkę i nowe puzzle lub grę. ;D

Zrobię żurek, albo chociaż zalewajkę. ! /od tygodnia jemy rosół na przemian z pomidorową, chociaż tyle, że na różne sposoby  - Lucek nie chce jeść . ;( 

Z kotem się przejdę, pod mikroskop. 

Mogę tak długo. 

Mogę, mogę, mogę. 5000 ułożyć, w 2 dni=kilka godzin, na rozgrzewkę. I love Castorlaaaaand! 

19:42, seuleriels
Link Komentarze (3) »
piątek, 09 lutego 2018

Ostatnio było mi źle. 

Cóż dziwnego, skoro pierwszy tydzień ferii spędziliśmy na bieganiu po lekarzach. Jak już wszystko ogarnęliśmy - wraz z bilansem ośmiolatka, powiedziałam...

Nic nie powiedziałam. 

Wstaliśmy rankiem, pogoda piękna, słoneczna... Pytamy się siebie z mężowskim, co robimy z tym cudnym dniem. Ja chodźmy na łyżwy, on - na wycieczkę. W razie 'w' spakowałam niewielką torbę z ciuchami na zmianę, lekami i kosmetykami. I całe szczęście, bo nasz wypad zajął trochę dłużej niż 1 dzień. ;p 

Dobrnęliśmy do Poronina. Dopiero jak zrobiliśmy 75% trasy, zaczęło śnieżyć. Dojechaliśmy głodni jak wilczki i zmęczeni. Gospodarze przywitali nas jak zwykle z otwartymi, gościnnymi ramionami - mimo, iż byliśmy przecież niezapowiedziani. ;p Wrzuciliśmy rzeczy do pokoju, a na dole już czekał na nas ciepły obiadek z deserem, i całe zaplecze kawkowo-herbatkowe. <3

Ożyliśmy, i całe popołudnie oraz wieczór spędziliśmy na stoku. Mężowski snowboard, my - narty, 1 raz. Więc wielki lol. Kubi się odnalazł, my z Lolką pod koniec też. Odbiliśmy sobie na dupolotach. ;p  Potem sobie zaserwowaliśmy spacery po Krupówkach, jakże było pięknie i klimatycznie. Śpiewajacy Sławomir, gorące, piekielnie drogie czekolady... 

Padliśmy nieżywi (po 3 prysznicach), wszyscy w 3, a Luśka - jak nie ona, z nadmiaru emocji nie mogła zasnąć. Ogólnie spało nam się źle, pewnie przez te piekielnie gorące grzejniki, ale ciuchy musiały wyschnąć. ;(

Kolejne dni to był mój powrót, a synkowy debiut snowboardowy. Trzeba było tak od razu !!! Złapaliśmy zajawkę, a od powrotu oglądamy sobie snow-filmiki, instruktażowe i freestylowe, wszystkie... Gdybyście widzieli jak się Kubciowi oczka zaświeciły... Jeszcze nie wiedział, że będziemy jeździć, a już miał to w głowie.  <33 Oj, będziemy mieli nową, rodzinną, sportową pasję. ! 

Tak cieżko wracać do rzeczywistości po tym cudnym czasie. Do szwędania się między blokowymi górkami, do zakupów, gotowania i tego życia.  

Trening z maculele trochę poprawił nastrój, oczywiście kot też, i suprise z matami na sali, i faworki, które był wstępem do PĄCZKÓW oraz naszej treningowej pączkowej sjesty. 

Dobry czas. <33 Salę na komunię załatwiliśmy, o. Nareszcie.

A Milciaka coś dopadło. Wirus jakiś. Gorączka, ból głowy.. Za chwilę ok, potem znów ból głowy i gardła, i znów ok. 

No cóż, ja pojechałam na te ferie z wirusem. I wyzdrowiałam w mig. Może będzie dobrze, co?  

 

Acha, i jeszcze jedno. W tych Tatrach, to nie widzieliśmy Tatr. ;( Bo śnieżyło. O. ;p

A nasze nieplanowane, są najlepsze. 

Poza tym zostałam pomysłodawczynią tegorocznego wejścia na Rysy. Wszystko fajnie, tylko profesjonalna ekipa się szykuje. Co ja narobiłam. 

 

Szkoła. Przedszkole. Brrr. Ech. Zawsze szkoda. Ostatni weekend laby. 

20:50, seuleriels
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 lutego 2018

Po pierwsze, to chyba grypa. Cholera wie. Czuję się jak kupa, kapie mi z nosa i boli. A wczoraj byłam na treningu. Bez komentarza. Ale przynajmniej ustaliłyśmy z G. menu na tłusty trening, za tydzień. 

Po drugie, wiadomość ostatnich dni. Tuż przed feriami się zgadałam z koleżanką z okolicy, i ona też z mojego miasta tu przyjechała... Zaczęłyśmy rozmawiać o liceum. Wróciłam do domu i w przypływie sentymentów zaczęłam googlować, i zaczęło się mnie coś nie zgadzać. Mój ściśle dociekły móżdżek w kilka minut odkrył prawdę: moje LO zmieniło nazwę. No tak. Dekomunizacja i te sprawy. Trochę żal, aczkolwiek zmiana na pewno na lepsze... Dodatkowo dowiedziałam się, że utworzyli w nim klasę mundurową. Dyrektor wciaż ten sam, ukochane nauczycielki na swoich miejscach, moja ostatnia wychowawczyni... Łza się w oku kręci, bo co tu dużo mówić - te ponad 10 lat zrobiło swoje... Obserwuję, i jedno czuję. Że jestem dumna. I że stara. ;( Czy oni, tacy nauczyciele, o nas w ogóle pamiętają? Pewnie nie. 

Po trzecie, Kubuń już po badaniach. Ciężko było zwłaszcza w labo, z tym moim nadwrażliwcem. Dwie żyły i paluszek skłute, wyglądał jak transformersik, pozalepiany taki ... Jedno dobre, spotkałam się z naprawdę wielkim zrozumieniem, bardzo ciepło na sercu. I ze strony pacjentów, i pielęgniarki. 

Stron było prawie 10. Wapń, fosfor, mocz, żelazo, morfo, tsh i inne... Do tego zapłaciłam za oznaczenie poziomu d3. 6 dyszek, ale zrobię też Luśce. Ech. 

Wszystko w miarę oki, aż niesamowite. To tsh trochę za wysokie, ale ponoć tak się zdarza i wystarczy powtórzyć, na wiosnę. Nie suplementujemy NIC. Niestety są też wieści złe. Wystające łopatki, płaskostopie (powątpiewam) i lekki przodozgryz. Wszystko do wyprostowania. 

 

Tak nam minął 1 tydzień ferii. :/  Z wichurami, które uniemożliwiły łyżwy. Bez śniegu. Bez polotu. Domowo. Ech. 

 

 

Czuję się więźniem tego domu i siebie samej. 

 

 

20:52, seuleriels
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 stycznia 2018

Najpierw bardzo nie chciałam. A potem, że tak. I dzień przed: 'czy my możemy jeszcze zrezygnować? ... 

Nie żałuję. 

Bo dobre treningi były. Zwłaszcza ten chmchmchm z crossfitu. Przeciez prawie zginęłam. Gość - pan Precelek (bo się zwijał jak precel) mnie jedną jedyną wygiął tak, że nie wiem. Pokazał co mam źle i gdzie mam ćwiczyć (barki). Zabił mnie. Nienawidzę crossfitu (i zumby). Parę crossfitową miałam mężowską, więc tym bardziej nie żyłam. :D

Była z nami tvp3, więc byliśmy gwiazdami telewizji, a jak. O rety. Pojechaliśmy sobie na pizzę, zamiast kupować obiad. Taki wyjątkowy czas. 

Dzieci szalały do 1.30. Czuwaliśmy na zmianę z takim kumplem. Co jakiś czas zaglądaliśmy na salę. Nasze pizamiaki odstawiły przedstawienie, granie w piłkę skończyło sie kotłowaniem na materacu. jacyś tacy waleczni sie zrobili. ;p A na górze trwała nasza lekcja muzyczna. Dużo grania i śpiewania, nie wiedziałam do tej pory jak to wygląda... No ... wow. Wielkie moje wow. 

Więc przed 2 w nocy już zostałam na dole. Było mi tak zimno na tym materacu, że nie mogłam zasnąć a potem spać. Później się zorientowałam, że to klima. Ech. 

Śniadanie, potem zumba (blee), a dzieci miały zajęcia z animatorką, która - jak słyszałam potem w szatni - nie lubi dzieci. Świetni ludzie pracują w zawodzie, nie ma co. Pani od zumby natomiast zwierzenia dodały mi skrzydeł: nawet na swoich zajęciach nie zdarza się by taka liczna grupa była, i KAŻDY czynnie uczestniczy. Bomba. ! 

Nienawidzę zumby. Mini disco jest ok. ;p 

 

Musieliśmy się zbierać i porzucić warsztaty ( ;( ) by dojechać do MDK, gdzie wieczorkiem odbywała się premiera nowego spektaklu teatru tańca, w którym mężowski bierze udział. 

5 godzin snuliśmy się po emdeku, a oni próby i malowanie .......... Wariactwo ........

Ale to było NIESAMOWITE. 45 min przebudzenia, chłonęłam i przeżywałam każdą sekundę. Byli też nasi znajomi, gratulowali, strasznie to było miłe. Owacje kilkanaście minut... Pierwszy raz coś takiego widziałam, doświadczałam. *_*

 

Byłam nieżywa. Byliśmy wszyscy. Boli mnie każdy skrawek rąk i innych mięśni. Ale było warto. 

 

18:58, seuleriels
Link Komentarze (1) »
piątek, 26 stycznia 2018

 

Piszę dziś, bo pewnie za chwilkę nie będzie na to czasu, i wskoczymy w luty bez słowa.

 Kończy się pierwszy miesiąc nowego roku, w którym to postanowiłam zostać planistką i rozliczeniowcem, czyli całkiem nie po mojemu. ;)

Stawiam na naturalne konsekwencje, wyciąganie wniosków przychodzące z czasem.

Ostanie dni są dla mnie pasmem niekończących się nerwów. Boli brzuch, ciśnie w klatce, węzły w głowie pulsują. Jest mnie tak mało. Mam przy sobie czułego męża i fantastyczne, choć po swojemu wymagające dzieciaki oraz koteła... Mam...

 

Druga połowa stycznia 'uciekła' nam na balach karnawałowych, jasełkach, urodzinkach w bawialniach i escape roomie (Kubuńkowe wow!), dniach dziadków - bez dziadków ... Tak mi było przykro, Luśka sama jedna jedyna bez babuń.

Odwiedziliśmy prababcię i moją mamę. Tata może dziś przyjedzie.

Kubuń w tym roku, na swoim ostatnim przecież takim szkolnym balu, przebrał się za Goku z DB (nie wiem czy tak sie to pisze xD), a Lolcia za Kopciuszka, choć wszyscy nazywali ją Elzą. Piękną miała suknię, na kole. Rewelacja. <3

Capo stale nam towarzyszy. Od marca, jak przybędą instrumenty, zaczniemy poważnie uczyc się grać. Już teraz zaczynam poważniej podchodzić do tematu, tym bardziej że fizycznie leżę. Mam awarię i nie wiem, nie wiem jak i co dalej. Jutro warsztaty. :|A w niedzielę premiera mężowskiego. <3

W środę Luśka miała imieninki. Wcześniej dostała od nas pingwinka, ale musiałam wyskoczyć z chomikowanego od dwóch miesiecy konia, kucyczka i ksiażki. Zrobiłam też kopiec kreta. :D A Kubciu dostał od nas atlas przyrody. Tak po prostu, bo też chomisiowałam.

Wczoraj byliśmy razem na zebraniu, mieliśmy zajęcia z terapeutą. Przedstawialiśmy się - dziecko rodzica, rodzic dziecko, opowiadaliśmy o sobie, swoich zainteresowaniach. Bawiliśmy się. Z wielka łatwością opowiadałam o moim synku, o tym co lubi robić. On natomiast bardzo mnie zaskoczył. Mama lubi rysować i malować oraz gotować. A ja naprawdę, przynajmniej ostatnio, bardzo kuleję w temacie.  

Kubu ukończył pierwszy semestr ze 'złotym medalem' i statutem klasowego prymusa. Te ostatnie miesiące były dla niego bardzo trudne przez pasmo nie kończących się chorób (wczoraj pisał zaległy z angielskiego test), dlatego bardzo go podziwiam. Ferie zaczynamy badaniami - podstawowymi i bardziej skomplikowanymi. Bilans też trzeba by ogarnąć.

Nocki mamy ciężkie jakieś takie. Jedno dziecię przychodzi, drugie dziecię przychodzi. To cos boli, to ma koszmary tudzież widzi szatana na dachu. (wtf?!) 

Kubuń niezmiernie rozbraja mnie swoimi tekstami, ale i zachowaniami. W dobrym i złym sensie. 8 lat to niełatwy wiek, widocznie.  

Książki, książki, książki.

Ze względu na dość intensywny grudzień, kończyliśmy Tajemnicę Bożego Narodzenia. Każdy wieczór, bez zmiłowania, tak ich zaciekawiła ta historia. :) Wielka księga uczuć i Zaklinacz słów oraz Polskie morderczynie mogę sobie wpisać do pierwszej czwóreczki przeczytanej tego roku. ^^


 Na zdjęciu (jak się raczy wrzucić) książki przeczytane, choć do Baśni i legend stale wracamy. :)

Tek, nowoczesny jaskiniowiec.

Z tatą na dinozaury.

Baśnie i legendy polskie.

W toku wiele innych, w tym lekturki. Właśnie zaczynamy ferie, więc myślę, że przed nami dużo fajnego, także czytelniczo, czasu. <3

 

Jestem zmęczona. Taka jakaś ... kulawa. Muszę, zdecydowanie muszę podładować bateryjki.

11:26, seuleriels
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 79
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31