RSS
niedziela, 23 października 2016

Troszkę wyzdrowiałam. Luca złapała katarzysko znów. Mam nadzieję, że ozdrowieje... Rodzice dowieźli dziś soczek z jeżyn, i cieplusie milusie termoforki nam przywieźli również, z wczasów... 

Porwali Misiaczki na spacerek, a potem było wspólne robienie kasztaniaków. Fajny, fajny dzień. 

 

Zaczynam się denerwować podróżą. 

Co zabrać, czego nie zapomnieć, co dokupić... Jak przetrwać lot... Jakie rozmówki zapakować do torby... Co zrobić żeby tej torby nie przeciążyć. :D JAKIE ciuchy na pogodę 22-28 st. and 8 st rankiem. I od razu problemy typu: spakowałam już dawno letnie rzeczy. :] Kubiego sandałki powędrowały w siną dal, czyżby trzeba było kupić nowe? I tego typu problemy, problemiki... Liczę, że mężowski odpocząwszy po podróży jakoś mi się pomoże ogarnąć. Pewnie znów się pokłócimy przy tym sto razy, no i tak... 

Koteł. Koteł wędruje w dobre ręce na te 2 tygodnie. Ale okropnie się tym denerwuję. Jak ona to przeżyje, czy się nie zmieni, czy nie będziemy musieli potem wzywać behawiorysty czy coś... Czy nie ucieknie, i wiele wiele innych. Mój zwirz. :<

 

Ze szkołą sobie poradzimy, mam nadzieję. 

22:39, seuleriels
Link Komentarze (2) »
piątek, 21 października 2016

No to tak, po pierwsze, sprzedaliśmy to, tzn tamto, autko. Jedzie dziś na zawody do Monachium z kimś bardzo sławnym i fajnym. Ogólnie całkiem dobrze się znamy.

Poznałam też wczoraj osobę, które była moim wirtualnym herosem od pewnego czasu... Nie myliłam się. I to miałyśmy o czym rozmawiać. !

 

Miałam nie jechać na trening, bo czułam się koszmarnie. Ale to było silniejsze. I fajnie, bo karatecy zostawili maty na całej sali, było nas mało, ćwiczyliśmy gwiazdy i podcięcia. Ja w czasie ćwiczeń zapomniałam o chorobie. Kubi wpadł w trans, tak strasznie mu się podobało to 'mieciutkie' podłoże, że całe 1,5 godziny fikał. 

 

Potem jednak mój nos odmówił współpracy. Mężowski kupił mi hot doga meksykańskiego, no i w sumie na parę minut odetkał mi się ten nos zgodnie z jego zamierzeniem... Chwilę później kupiłam Nurofen forte, zdesperowana, no i dziś jest lepiej. Czyżby aspiryna na mnie nie działała? :<

 

Wyprawiłam mego graduado na zawody trzydniowe. Co ja z nim mam... Dom do góry nogami. ;)

 

Z synkiem dziś gotuję zupkę pieczarkową. Tak sobie zażyczył. On gotuje, ja podaję. 

 

Dziś odkryłam tajemnicę. Luśka opowiada o 'monkey' czyli angielskim, gimnastyce, a o religii cicho. Parę razy próbowałam podpytać, ale nie była chętna do zwierzeń. Otóż moja córka odmawia udziału w zajęciach religii. Ogólnie może to i lepiej, na ten moment. Strasznie mnie to rozbawiło, zamiast martwić. CAŁA MILCIA. W weekend postaram się wypytać o co chodzi i czy w ogóle o coś. 

 

 

Do rodziców nie jadę, bo smarkam. Coś wymyślimy, żeby się nie nudzić. :-)

 

11:19, seuleriels
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 października 2016

Daaawno już dzieci nie zasnęły nam o 19.30. Starszy co prawda biedulek, bo wymiotował... Taki jakiś... 

No ja, może ja, wiruchy roznoszę. Daaaawno nie byłam tak przeziębiona. :< Aspiryna, kołderka, kot i książka. I chusteczki. Dużo chusteczek!

 

A wczoraj... Wczoraj wszystko się zaczynało. 

 

Z rana, idąc do szkoły Junior szepnął: Mamusiu, szkoda, że nie napisałem wtedy na kartce, żeby na Zuchach pani zrobiła dzień kota... 

Dochodzimy pod szkołę, a tam 'Gromada Dzikie Ryśki' zaprasza na Zuchy, temat: moje ulubione zwierzątka. No prawie, prawie!

 

I tak synuś zabrał swojego (MOJEGO w sumie) tygryska oraz przebranie kotka. Odebrałam go przebranego i umalowanego. :) Prosto spod szkoły pojechaliśmy do Jaworzna (a za nami babcia i prababcia!!!) na dwa spektakle. Pierwszy z nich, 'Krzesło' --> wykonanie grupy teatralnej MeTa, no i drugi oczywiście 'Fluo' w wykonaniu Dyemotion (w tym tatusia). Wyszło naprawdę świetnie, widziałam po raz trzeci, ale pierwszy raz z użyciem świecącego hula hopu. Uwielbiam. <3 Dalej są castingi, może i bym poszła, ale wciąż mam za słaby level. ;))

 

Tak poza tym, przeraża mnie ocenianie w szkole... Kubciowi idzie dobrze, choć czasem bywa taki niekumaty z matmy. (wtedy wkracza mąż, jakoś tak więcej empatii z niego wypływa w tym temacie, niż ze mnie...)

Mimo to testy wszystkie zdał na 5, jeden nawet na 6. No i tu dochodzimy do angielskiego (z którego ta 6) gdzie po prostu widać czarno na białym jak rygorystycznemu ocenianiu są poddawani. Na pięć zadań, jedno jedyne 'nie poszło' (z kasety! wrr!, nie dosłyszał). Wyliczone 72%, ocena : 3. 

Podobnie przyroda. 

 

Ja wiem, że Junior to potrafi, tylko nie dosłyszał/nie zrozumiał polecenia/nie zdążył... Ale po prostu chyba trochę zbyt ostro. Boziu, on nie ma 7 lat. :(

 

Z drugiej strony, gdy patrzę wkoło i słucham jak inne mamy 'cisną' swoje dzieci, to ja się czuję trochę taka nie teges, bo... My się prawie nie uczymy. 

A jak coś ćwiczymy, albo sobie opowiadamy i wydaje mi się, że Kubi 'nie kuma', albo ogólnie nie słucha i jest w innym wymiarze myślami, to na drugi dzień płynnie odpowiada, bezbłędnie. Może i nie jest źle. Bawimy się. BAWIMY. 

 

20:13, seuleriels
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 17 października 2016

Nigdy nie wierzyłam, że słabeusz jakim jestem, a już szczególnie z naciskiem na sferę gimnastyczną, to zrobi. Najpierw, że w ogóle o tym pomyśli, potem, że wybierze się na trening, i na końcu, że po zaledwie kilku z nich i SŁABYCH umiejętnościach, zapisze się na warsztaty. 

 

Każdy z tych najwyższych stopniem gości, w czasie wykładu -> opowiadając o początkach swojej capo kariery spełniał któryś z warunków: zajawka, chęć nauczenia się pewnych trików, lub przyjście na pierwszy trening już po nauczeniu się podstaw, jakiś ruchów itp. 

Nie spełniałam żadnego z nich. Totalne ziroł, poza opatrzeniem i osłuchaniem. Bądźmy szczerzy, przyszłam się poruszać i dać sobie nadzieję, że mój zmaltretowany kręgosłup niczego nie przekreśla. 

 

Był to bardzo ważny i owocny czas, dla nas wszystkich. Całej fantastycznej czwórki. 

 

Warsztaty trwały 3 dni, przy czym dla mnie i dzieci, czyli poniżej pewnego stopnia, były to 2 dni. Podzieleni byliśmy na dwie grupy, dziecięcą i dorosłą, ale bardziej zaawansowane dzieci były z dorosłymi. Nasze misiaczki na niedużej sali lustrzanej. Nocleg mieliśmy niedaleko, w hufcu. Rozłożyliśmy materace, śpiworki. Był tam też kącik zabaw dla dzieci, kuchnia, łazienka, wszystko. Misiaczki w niedzielę rano zrobiły furorę, bo nie budząc nas poszli się bawić do kącika. I nikt nie dowierzał: ale jakże to tak, dzieci to z rana skaczą po rodzicach, żeby ci wstali czym prędzej, i w ogóle. No to nie nasze. :D  

Ćwicząc na dużej sali miałam możliwość w przerwie (lub dla wymówki od pewnych skomplikowanych akrobacji) podskoczyć na przeciwko i podpatrzeć co porabiają milusińscy. Zresztą mąż-organizator miał wszystko na oku, ich i mnie.

Było wielu gości, w tym dwóch wyjątkowych Brazylijczyków, którzy stoją na czele naszej grupy. Obiadki jedliśmy w ich towarzystwie, także pożegnalną kolację, już w wąskim gronie. Przydał się translator i moi osobiści tłumacze, bo możemy się porozumiewać po portugalsku, hiszpańsku i z jednym po angielsku. A ja, szczerze mówiąc, w żadnym z tych języków nie czuję się dobrze.

Dużo się nauczyłam, zniosłam trudy i bóle, i naprawiłam kolano. I nawet czując się słabeuszem, nie żałuję. 

Szczęśliwa jestem, że Milcia wykazała chęci do ćwiczeń, była podekscytowana, zafascynowana i chętna do działania, aktywna na sto procent! Może pod koniec trochę już zmęczona... Nawet szalone lekcje portugalskiego nam się podobały. :-)

Junior w swoim żywiole, pierwszy raz miał okazję pograć z siostrą... A zajęcia mieli wspaniałe, ze świetnymi prowadzącymi. 

No i chyba najważniejsze... Wieczorem pierwszego dnia warsztatów mężowski otrzymał niespodziankę... Stopień, na który zasłużył już dawno, ale którego nie spodziewał się ani on ani żaden z nas... Mnie się łezki w oczach kręciły, taka byłam dumna i szczęśliwa. I kiedy już było wiadomo, że chodzi o NIEGO, kiedy został przepasany nową cordao, i widziałam że jest w szoku i też płacze, to... Nie do opisania są te emocje... 

Chwilę potem musiał przemówić, podziękować... Na koniec zaczął specjalne podziękowanie dla osoby, dzięki której (...) i która (...) i w ogóle, myślę sobie, że to będzie ktoś pewnie z wysokim stopniem, zasłużony, który go wspierał... Aż nagle słyszę: meu menina, MOJA ŻONA. Ja. 

Szok i i i... Zakryłam twarz, ale rączki wyciągał i chodź, chodź, chodź, więc musiałam wstać i podbiec i popłakać się, ukochać, i hug i cmok i tak dalej, a wszyscy bili brawo i się cieszyli i wołali, że gorzko. Zapamiętam tamtą chwilę do końca życia. <3 Chwila, która uświadomiła mi bardzo, bardzo dużo... 

I to nie znaczy, że teraz będzie łatwo... Im wyżej jesteś, tym bardziej musisz z siebie dawać. Tym większa odpowiedzialność spoczywa w Twoich rękach. Ale jest w tym wszystkim sens, cel. 

 

W czasie pożegnalnej kolacji, w wyśmienitej, klimatycznej, włoskiej restauracji, dzieci siedziały w kąciku zabaw i rysowały... Kubuń przyniósł wielką pracę, z motywem capo, na którym widniał ludek. Wręczył ją Mestre, a zapytany kim jest narysowany ludek, odpowiedział: To ja, kiedy już dorosnę. <3

 

 

  

11:54, seuleriels
Link Komentarze (2) »
czwartek, 13 października 2016

Ostatnio mamy taki dom otwarty. Mąż pomaga w remoncie sąsiadom z przeciwka. Dzieci biegają od mieszkania do mieszkania, całe w skowronkach, sąsiadki wchodzą-wychodzą. Podsyłamy sobie smakołyki, ciasta. Kot wariuje. Fajnie tak. :-)

Ostatnio też dużo się uczymy. Junior musiał ogarnąć przyrodę, polski, matmę. Bardzo dużo materiału, 3 sprawdziany i kartkówka z angielskiego, dzień po dniu. 

Wczoraj położyliśmy się spać późno... Mąż jeszcze był u sąsiadki, bajki poczytane, plecak spakowany, leki zaaplikowane, także i moje, na ból brzucha, czy coś... I leżę. Czytam. ! Ojacie! Wyjątkowość.

Ale nie,

bo tup tup tup tup.

' Mamusiuuu? Kooocham cię. A wiesz coo? (................) - to Junior.  Gada i gada, i gada, i ustawia kapcie w rządku dziesiąty raz. 

'Chodź no tu do mnie. Zaśpiewajmy coś jeszcze po cichutku, i śpijmy, ok?

'Ok. 

'To zaczynaj - mówię. 

'Sercem kocham Jezusa... (...) 

no, to mamy nową kołysankę. 

 

 

 

I nowe, synkowe plany na przyszłość. On chciałby pomagać ludziom w Afryce. Będzie się starał być zdrowym i silnym, bo tylko wtedy będzie mógł nieść pomoc potrzebującym. 

Nie wiem skąd to się wzięło w jego małej główce. Ale popłakałam się. 

 

12:26, seuleriels
Link Komentarze (4) »
środa, 12 października 2016

Szkoda, że muszę dziś gotować obiad. :P Będzie to obiad w miarę szybki, zupa dyniowa i duszaki. Potrzebuję świeżego, pachnącego boczusia w towarzystwie ogródkowych warzyw. <3

 

Muszę przyznać, że wczoraj bez BABCI nie dałabym rady. Serio. Z nauką, bieganiem po dziecię, ogarnięciem wszystkiego by było i się nie zmarnowało... 

Babcia obrała, starła jabłka. DUŻO jabłek. Pigwy, i buraczki też. Dzięki temu zrobiłyśmy szarlotkę i jabluszka na zapas, syropek z pigwy się robi, i dużo buraczkowego zakwasu się szykuje. Ja w tym czasie spokojnie mogłam ugotować obiad i pouczyć się z Kubciem, i jeszcze Milordzikowi poświęcić czas (poza 30 min., kiedy to oglądała z babcią z rodziawioną buźką 'Jaka to melodia' :D) Niestety obiad był tak dobry, że dziś musze gotować kolejny, ale  no cóż, przynajmniej szarlotka jest. Dla nas i sąsiadów. I to taka eksperymentalna, ale wyszło niebo. Z kaszą jaglaną i budyniem. (Efekt recyklingu)

 

Kocham tą babcię. Może czasem i chce pokazać, że 'wie lepiej', ale robi to delikatnie, tak, żeby pokazać, że oba sposoby są dobre. Od wakacji zauważyłam, że interesuje się bardzo jak gotuję, jak co robię, sprzątam, i tak dalej. Czasem mi podsunie jakąś dobrą radę, a czasem sama dopytuje, prosi o przepis, chwali, docenia. Strasznie to fajne jest. 

W ogóle... Tydzień temu zrobiłam listę zakupów męzowskiemu i napisałam po prostu KASZA. Kupił wszystkie. Jakie były kupił. xD Więc kaszujemy.... 

 

Chciałam zrezygnować wczoraj z Kubusiowych Zuchów. Ale zdecydował, że poradzi, i dał radę. Były zuchy, potem nauka alfabetu ze spółgłoskami miękkimi i nauka pisania nut. Pożyczyliśmy zeszyt od koleżanki, ale spojrzałam i stwierdziłam, że wiele w nim 'nie gra'. Był klucz wiolinowy i półnuty podpisane jako 'cała nuta'. Wzięłam więc głeboki oddech, i zrobiliśmy tę lekcję po mojemu, a co. Klucz wiolinowy ogarnął szybko, spodobało się. Wie jak wyglądają pozostałe nutki, umie zapisać i nazwać, jest to czytelne i zrozumiałe. 

 

Dziś rano wstałam wcześniej. Junior obudzony o 7, inhacja na 'siedzącego śpiocha'. Uradowany, przy wyjściu: mamusiu, strasznie krótka była ta inhalacja dziś. :D Gdyby tak więcej 'nieprzyjemnych' rzeczy dało się robić na śpiocha. ... I zdążyliśmy przed dzwonkiem. 

 

 

Lusieńka dziś kochana, po za tym że wywaliła całą szafę w poszukiwaniu kiecki. Oczywiście 'ona wszystko poskłada', i składa, ale i tak...........

-Jak cię dzisiaj uczesać?

-Kitek!

Robię wysokiego kitełka. Milci patrzy do lustra, patrzy, patrzy, potrząsa główką, i chichra. 

-Palemka!

Po czym prostuje palemkę, i powtarza czynność. Taka nowa sztuczka. 

 

Acha, i siedzi w pokoju SAMA i koloruje, swoje TYSIĄC kotków koloruje. 

11:04, seuleriels
Link Komentarze (2) »
wtorek, 11 października 2016

Juniorek poszedł do szkoły wczoraj, tuż po w-fie, na którym to byliśmy u lekarza. No i włączamy tryb oszczędny, w tym tygodniu. Sprawdzian mieli pisać, i jutro też, ale zastępstwa mają i chyba nici. ? W każdym razie obturacja zmalała, ale jeszcze do piątku mamy steryd, no i jeden syrop na stałe. A poranek przed wizytą u lekarza wyglądał następująco:

-Gardło mnie booooli. 

No i jest zaciek, ale ponoć taki tantum verdowy. Ale no jakby mi ktoś przywalił, serio. 

Dziś weszliśmy do szkoły 5 minut po dzwonku. Wszystko trzeba przestawić, bo budząc go o 7 nie dajemy rady. Inhalacja trwa pół godziny. Nie lada wyczyn, ciężko mu wysiedzieć, a co dopiero tuż po wyrwaniu z łóżka, jesienną porą, kiedy te poranki chłodne i nieładne. 

Druga rzecz. Wątłej budowy i masy, marznie. Dygu dygu, i zimno, i trudno ogrzać, jeszcze trudniej ciepło zatrzymać. Myślę, że trzeba się zaopatrzyć w bieliznę termoaktywną, może wtedy będzie lepiej?? Bo przecież pianki basenowej mu nie założę. :P

 

 

No a Lucuś, Lucuś... Walczymy jeszcze z kaszelkiem, domowymi sposobami plus inha, i jest lepiej. Tylko rano kaszle, a dziś to w ogóle tylko tak jakby wcale. Jako że Junior też dziś nie kasłał, myślę że sposób jest dobry - konkretnie chłodna sypialnia na wieczór. I to tak, że poniżej 18stu. Ciepła piżamka, w dwóch miejscach w pokoju rozpuszczona w wodzie sól. Oczywiście wysokie ułożenie zawsze, a to, że się zamienili na piętra, to to juz znaczenia nie miało raczej. :P

Mi ma się dobrze ogólnie, załatwiłam jej wolne do końca tygodnia (choć przyznam, że trudno z nią czasem ogarnąć życie), no i za nic nie chce już wracać do przedszkola. Chce być z mamunią, i koniec. Takie małe ups. :]

Mamunia, mamunia, mamunia. ! I to mamunia, która musi stać na straży i wszędzie za nią chodzić, bo lęki nie odpuszczają. O co chodzi? ...  

 

Ja zaś sprzątam (właśnie tak, dokładnie) gdyż za moment przyjdzie do nas babcia. Przyjechała na trochę do miasta. Wałóweczkę przywieźli. Buraczki, ziemniaczki, marchewki, zioła, jabłka, cukinie, PIGWY! <3 Moc radości. I tak nie zamierzamy zaprzestać objadania się pieczoną dynią i papryką. <3 Aż do wyjazdu. 

 

Bo mamy je. Paszporty misiaczkowe, w tydzień. :D !!!

 

 

 

p.s szarlotkę muszę zrobić, z budyniem, bo wczoraj przesadziliśmy z tym ostatnim na podwieczorek. 

p.s.2 jesienne wieczory. <3

09:12, seuleriels
Link Komentarze (10) »
środa, 05 października 2016

Dobra, to już jasne.

Junior jest CHORY. 

Tak, znowu chory. Kaszle. Potrzebujemy leków od zaraz, pięknie się jesień zaczyna. Astma nie odeszła, wcale nie. Czekała na odpowiednią chwilę, by dobić moje dziecię. :(

 

Wracam więc pociesznie pamięcią do wczorajszego śmiechowego dnia... Żart za żartem, zabawy do późna. I na koniec, Juniorek tuż przed snem (przy akompaniamencie nie chcącej spać siostry) stwierdził, że właściwie to krwawi. Chciał być dzielny i próbował sam. Próbował, próbował, ale się nie dało. Potem ja próbowałam, potem tatuś próbował, w końcu (tatuś) przyniósł takie wielkie obcęgi, czy coś. To miało być śmieszne. :P No i wylazł ten mleczak. Szczerbatek w końcu nie ma obu jedynek, a to dopiero czwarty, którego 'zgubił'. 

 

-Lucuś, ale wiesz, Tobie też będą niedługo tak wypadać mleczaki. 

- Wie-em! 

Nie, żeby się bała, rzecz jasna, nasza mała pani stomatolog. 

09:59, seuleriels
Link Komentarze (9) »
wtorek, 04 października 2016

Wciąż nie mogę wyjść z podziwu ile osób ruszyło za tą szaloną nagonką.

Smutkiem mnie napawa także to, że nie potrafimy się tak ładnie solidaryzować kiedy nie ma pracy, rośnie dług publiczny czy podatki. !

 

Tymczasem CETA . Jak nie bawię się w politykę, tak nic mnie tak nie wkurza, jak masowe trucie ludzi. Teraz Unia podyktuje nam umowy handlowe. Mamy gigantyczny problem z GMO, chyba że wejdzie zakaz genetycznego przetwarzania roślin. Bo drób wykluczyli po całości, wieprzowine i wołowine ograniczono.

Zagrożeniem najpoważniejszym stanie się chemia płynąc z mojej 'nadziei' -- > Kanady.

 

Protestujecie?  

 

09:39, seuleriels
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 03 października 2016

Miniony weekend był pełen spięć.

To znaczy, to było straszne, ale może po prostu czasem musi tak być... 

Trzeba krzyknąć, przypomnieć... Wypłakać, opuścić i wrócić. Rozpaczać i ... przetrwać. 

 

Mężowski miał w Kato konkurs teatrów... Taki nietrafiony, bo ponoć tam w ogóle nie pasowali. Wstęp wolny, ale nie poszliśmy, ze względów logistycznych. 

Z siostrą natomiast, szwagrem i chrześniakiem, no i z MISIAMI, spędziliśmy fajny, ciepły dzień. Wybraliśmy się na dłuuugi spacer do Parku Chorzowskiego. Były lody, gofry, fontanny, kolejka, łódki, park rzeźb, tunel... Pięknie tam jest. I żołędzie, dużo, dużo żołędzi! <3 U nas mnóstwo kasztanów, a żołędzi jak na lekarstwo, więc byliśmy w raju. <3

 

Problem w tym, że MISIACZKI się zmęczyły i przegrzały. Junior znów kaszle, Lucuś smarka. Taka dobrana para. :) yyy... :(

 


 słoneczka. <3 Lusia się broniła, że mały R. to taki nie fajny do zabawy, a przecudnie go zabawiała. :-)


 Tunel elfów i driad. <3 Z zewnątrz nikt by nie pomyślał. Tajemne przejście!

'Tup-tuś! Tup-tuś!' Czyli 'wewiórka'


 No i mój ulubiony, świerszczak. :D

 

 

 

 

 

***

Poszedł syn do szkoły, na pierwsze wyrównawcze. Byłam pewna, że po tej chorobie ma iść. No i nie miał i nie musi, bo sobie świetnie daje radę. (??) 

Acha, no to okej. Zaniósł te kryształki swoje wyhodowane, w końcu. I kartkówkę z angielskiego napisał, na perfect. 

W egzotarium sobie byli na wycieczce. I Lucuś też, dzień później. 

 

 

A dziś, a dziś a dziś. PRZYGODA!

Złożyliśmy dokumenty Misiaczkom, paszporcikowe. Aaaa! Na na na na na. :-) I w Lajkoniku byliśmy, na przedobiado-podwieczorku. <3

18:46, seuleriels
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 66
| < Październik 2016 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31